Valgusküllane elutuba
Visuaalselt avara ja esteetilise meeleoluga puhkeala.
Kaasaegne söögituba
Läbimõeldud lahenduse ja innovatiivse lähenemisega.
Minimalistlik elutuba
Lihtsa ja kaasaegse kodu kuvand.
Ajaloohõnguline puhkenurk
Praktilise ja funktsionaalse olekuga suhtlemiskoht.
Hubane elutuba
Mugava ja individuaalse lähenemisega elegantse kodu keskpunkt.
Skandinaavialik elutoanurk
Selgepiiriliste kontrastide kohtumispaik.

Kuidas valida ja paigaldada tapeeti?

Tapeet on kiire võimalus kodu interjööri värskendamiseks. Tapeet mõjub luksuslikumalt kui värvitud sein ja pakub oluliselt suuremaid võimalusi kodu kaunistamiseks. Erinevad mustrid, värvigammad ja stiilid aitavad lisada isikupäras ning võimaldavad tuua ruumi soovitud atmosfäär. Lisaks sellele on tapeedi paigaldamine sageli lihtsam kui seina täiuslik ettevalmistamine värvimiseks.

Kuidas valida tapeeti?

Tapeedi tüübi valimisel tuleb eelkõige arvestada ruumi eripäradega. Millisesse ruumi tapeet paigaldatakse? Niiskemad keskkonnad nagu köök ja vannituba eeldavad vastupidavamaid tapeete kui näiteks elu-ja magamistuba. Erinevate tapeeditüüpide valik on lai: pabertapeet, fliistapeet, kangastapeet, vinüültapeet, samettapeet, looduslik tapeet jne. Igal tapeeditüübil on omad eelised.

Lisaks funktsionaalsusele on tapeedi valimisel oluline esteetiline välimus. Valida tuleb selline tapeet, mis sobib nii interjööri kui vastab isiklikele matseelistustele. Seejuures väga värvikirevate ja dekoratiivsete tapeetide valikul tasub mõelda, ega tapeet ruumi liiga kirjuks ei tee. Teinekord on palju parem tapeedi eksponeerimise viis vaid ühe seina katmine dekoratiivtapeediga, paigaldades teistele seinadele neutraalses toonis tapeedi.

Ruumi katmiseks vajamineva tapeedikoguse arvestamisel ei piisa vaid seina ruutmeetrite arvust. Vaja on mõõta seina kõrgus ja arvutada välja paanide hulk. Seejuures tuleb jälgida mustri sammu, mis tähendab, et ühe rulli puhul tekib teatud osa tapeedikadu. Ühest rullist saab keskmiselt neli paani.

Tapeedi paigaldamine

1)      Seina töötlemine - Tapeet paigaldatakse eelnevalt töödeldud seinale, mis tähendab, et aluspind peab olema sile, kuiv ja ühes toonis. Betoonseinad tuleb eelnevalt pahteldada, tasandada ja kruntida. Kipsplaatidest sein tuleb enne värvida. Seinal olev vana tapeet tuleb eemaldada.

2)      Tapeedi ettevalmistamine - Kui aluspind on viimistletud võib tapeedirullist lõigata sobiva pikkusega paanid. Enne rullide lahti pakendamist veendu, et kõik on sama partii toodangud ning rullid vastavad kvaliteedinõuetele.

3)      Tapeediliimi pealekandmine – Kanna paani pahemale poolele liim. Liimi valimisel jälgi tapeedil olevaid juhiseid. Erinevad tapeedid eeldavad erinevaid liimisegusid. Vale liimi valik tähendab lahti kooruvat tapeeti või vastupidi, väga raskesti eemaldatavat tapeeti. Lase liimil imenduda 10-15 minutit.

4)      Tapeedi seinale kandmine – Tapeet kantakse seinale u 2-3 cm kauguselt laest. Tapeetimist alustatakse valgustatud alalt, nt akna kõrvalt ning liigutakse pimedama ala poole. Paani servad pannakse kohakuti, jälgides väga täpselt mustri sammu.

 

Tapeet on suurepärane sisekujunduslik element, millega on lihtne muuta terve kodu interjööri. Sobiva tapeedi valimisel arvesta nii asukoha, tingimuste kui tapeedi välimusega. Seina kandmisel veendu aluspinna kvaliteedis. Mitte kunagi ei paigaldata uut tapeeti vanale!

Lisainfot vaata Tapeedi eemaldus/paigaldus

Bergsby Grupp OÜ
+372 56 200 116
info@bergsbygrupp.ee