Minimalistlik elutuba
Lihtsa ja kaasaegse kodu kuvand.
Ajaloohõnguline puhkenurk
Praktilise ja funktsionaalse olekuga suhtlemiskoht.
Skandinaavialik elutoanurk
Selgepiiriliste kontrastide kohtumispaik.
Hubane elutuba
Mugava ja individuaalse lähenemisega elegantse kodu keskpunkt.
Valgusküllane elutuba
Visuaalselt avara ja esteetilise meeleoluga puhkeala.
Kaasaegne söögituba
Läbimõeldud lahenduse ja innovatiivse lähenemisega.

Raamatupidaja on ettevõtte ärikonsultant

Aastaid tagasi seostati raamatupidamist üksnes arvuti klõbistamise ja numbrite sisestamisega, kuid tänapäeval on raamatupidaja üheks oluliseks rolliks kujunenud ettevõtte suunamine ja aitamine. Raamatupidajast on saanud ettevõtte üks kesksemaid töötajaid, kes toob lisandväärtust ettevõtte juhtkonnale ja omanikele - kõige selle juures panustab raamatupidaja ka pidevalt iseenda arengusse.

Töö iseloom

Raamatupidaja jälgib ettevõtte raha liikumist, tehes ülekandeid ning esitades arveid. Kui suurtemates firmades on raamatupidajaid mitu ning nende tööülesanded piirduvad ettevõtte teatud osakonnaga, siis väiksemates firmades vastutab üks raamatupidaja kogu ettevõtte raamatupidamise eest.

Raamatupidaja vastutuseks on:

  • Dokumentatsioon ja arhiveerimine.
  • Arvete saatmine teistele ettevõtetele osutatud teenuste või neilt saadud kauba eest. 
  • Arvete õigeaegne tasumine.
  • Töötajate palga ja puhkuse arvestus - vajaduse korral vastavad kanded.
  • Perioodilised aruanded institutsioonidele: nt Maksu- ja Tolliamet.

Kuna raamatupidamine on peamiselt seotud erinevate arvude ning nende kalkulatsiooniga, siis on välja töötatud palju abiprogramme - lihtsustamaks nende tööd.

Mida arvestada raamatupidaja valikul?

Kõigepealt tuleks selgeks teha, mida ettevõte raamatupidajalt ootab. Sageli vajatakse maksualast nõustamist, kus ei piisa ainult raamatupidaja täpsusest vaid oluline on ärist sisuliselt aru saada.

Jälgimise kriteeriumid:

  • Raamatupidaja taust – Kui kaua on raamatupidaja erialase tööga tegelenud? Kas raamatupidajal on olemas kutsekvalifikatsioon ja kvaliteedisertifikaadid? Kuidas on raamatupidaja tööga rahul varasemad kliendid?
  • Töövahendid ja protsess – Kas kasutatav raamatupidamistarkvara vastab ettevõtte vajadustele ja kas vastava programmi kasutamiseks on olemas vajalikud litsentsid? Samuti tasub uurida kuidas toimib tööprotsess, kas  raamatupidaja kogub iseseisvalt vajalikke andmeid või on vajalik need talle ise saata?
  • Vastutus – Kas raamatupidaja pakub vastutuskindlustust, mille puhul vastutab raamatupidaja tekkinud vea eest kindlaks määratud summa ulatuses?
  • Lisateenused – Raamatupidamine tähendab rohkemat kui igapäevaste arvete sisestamine ja maksmine. Sageli on vaja ka maksunõustamist jm teenuseid, mis aitavad ettevõttel säästa olulistelt kuludelt. 
  • Hind – Teenuse hinna puhul tasub jälgida, millest hind kujuneb. Sageli on odavama hinna taga kehvem teenus.

Hea raamatupidaja ei ole ettevõttes ainult numbrite sisestamiseks, vaid aitab konsulteerida maksuküsimustes ja saab aru firma üldisest äriloogikast. Raamatupidaja oskab oma valdkonnast lähtuvalt anda nõu erinevates küsimustes ning aidata kaasa ettevõtte üldisele arengule.

Vaata ka meie pakutavaid raamatupidamisteenuseid rubriigist Raamatupidamine

Bergsby Grupp OÜ
+372 56 200 116
info@bergsbygrupp.ee