Kipsplaadi paigaldamine

Kipsplaati kasutatakse seinte, lagede ja põrandate ehitusmaterjalina. Kipsplaat on looduslikust toorainest valmistatud ehitusplaat, mis on kaetud tugeva kartongiga. Kipsi eeliseks on tule kindlus ja heli isolatsioon. Kipsplaate kasutatakse erinevates siseruumides hoolimata ruumi otstarbest nii elumajades, ühiskondlikes hoonetes, büroodes, tööstushoonetes jm. Kipsplaat talub hästi niiskust, mistõttu sobib kasutamiseks ka niisketes ruumides nagu vannitoad, WC-d, dušširuumid.

Kuidas paigaldatakse?

Kipsplaadi paigaldamineKipsplaadi paigaldamine sõltub paigaldatavast pinnast:

  • Sein – Kipsplaate paigaldatakse horisontaalselt või vertikaalselt (väga kõrgete seinte puhul). Horisontaalsel paigaldamisel kinnitatakse plaadid karkassile jättes plaadi otsaservad eelneva rea suhtes vähemalt 300 mm nihkega. Vertikaalse paigaldamise puhul kinnitatakse üksteise suhtes nihkega, ehk plaatide liitekohad ei tohi moodustada risti. Mõlema paigaldusviisi puhul on oluline jätta tahvlite vahele 2-3 mm vuugivahe. Kasutades mitut kipsplaadi kohti pole plaatide otste kinnitamiseks mõeldud nurka vaja kasutada.
  • Vahesein – Õigesse mõõtu lõigatud kipsplaadid paigaldatakse aluskonstruktsioonile kruvidega jättes plaadi ja kõrval asuva konstruktsiooni vahele 7-10 mm laiuse vahe. Oluline on jälgida, et plaatide ühenduskohad seina eri pooltel ei satuks samadele karkassipostidele. Karkass täidetakse mineraalvillaga. Kipsplaadi ja konstruktsiooni vahelised vuugid täidetakse akrüülmassi või kipsiseguga kodu plaadi ulatuses.
  • Lagi – Kipsplaadid tõstetakse spetsiaalse plaaditõstukiga lae alla ning kinnitatakse karkassile. Kinnitamisel tuleb jälgida, et plaatide lühemad küljed toetuksid abikandjatele ega moodustaks pikki ristvuuke. Kipsplaatide paigaldamisel arvesta valgustite ja muude lakke paigaldatavate esemete raskusega.
  • Põrand – Kipsplaate võib kasutada nii puitkonstruktsioonide kui terastalade katmiseks. Kasutatakse vanade põrandate renoveerimiseks, tulekindla põranda ning suuri üldraskusi taluva põranda ehitamiseks. Kipspõrand on 2 teineteise külge kinnitatud või liimitud põrandaplaati. Paigaldamisel asetatakse esimene kiht risti harvlaudisega, teine kiht asetatakse alumisele nihkega, et ei tekiks liitekohtadele risti. Talade vaheline ruum täidetakse mineraalvillaga. 

Kipslaadi paigaldamine eeldab ka korrektset karkassi paigaldust. Parima tulemuse saamiseks telli karkassi ja kipsplaatide paigaldamine samast kohast. 

Küsi pakkumist juba täna!