Kipsplaadi viimistlemine

ViimistlemineKipsplaat on funktsionaalne ehitusmaterjal, mida kasutatakse seinade, lagede ja põrandate katmiseks. Kipsplaat kannatab suuri koormusi, on tulekindel ning sobib ka niisketesse ruumidesse. Selleks, et kipsist seinad, laed ja põrandad näeksid esinduslikud välja on vajalik kipsplaadi viimistlemine. Viimistletud pinnale saab paigaldada tapeedi või värvida dekoratiivvärviga.

Kipsplaadi pahteldamine

Kipsplaadi viimistlemine algab pinna katmisest pahtliga. Esimese kihina kantakse kipsile jäme pahtel, mis kuivab kauem. Seejuures ei tasu viimistlusmaterjaliga koonerdada. Esimene kiht kaetakse keskmise jämedusega pahtel, millega täidetakse poorid ning seejärel kantakse kolmanda kihina peenekoeline viimistluspahtel. 

Kipsplaadi vuukimine

  1. Vuugi pahteldamine – Vuuk täidetakse õhukese pahtlikihiga.
  2. Teipimine – Märjale pahtlile surutakse spetsiaalne paber- või klaaskiudlint.
  3. Lindi pahteldamine – Lindile kantakse uus kiht pahtlit mis tasandatakse mõlemale poole vuuki. Samuti teibitakse ja pahteldatakse kõik nurkliited (välisnurkade kaitseks võimalike vigastuste eest kasutatakse tugevdusliistu või nurgateipi).
  4. Vuugi teistkordne pahteldamine – Peale pahtli kuivamist on vajalik vuugi täitmine uue pahtlikihiga, kuna kuivanud pahtel tõmbub kokku.
  5. Lauspahteldus – Kuivanud pinnal teostada lauspahteldus kergpahtli või peenpahtliga.
  6. Lihvimine -  Kuivanud kipsplaadi pind lihvitakse peene liivapaberiga ööpäeva möödudes. Pinnalt eemaldatakse lihvimistolm.
  7. Kruntimine – Puhtale aluspinnale kantakse kruntvärv.

Kipsseina lõppviimistlus

Krunditud pind kaetakse tapeedi või värviga. Tapeetimisel ei ole aluspinda vaja nii põhjalikult ette valmistada kui värvimise puhul, kuna tapeet varjab väikesed iluvead.

Seina värvimisel peab aluspind olema sirge ja ilma vigastusteta. Selleks, et aluspind ei jääks pealisvärvist läbi kumama on oluline pind katta spetsiaalse värviga – heleda seinavärvi puhul heleda kruntvärviga, tumeda värvi puhul tumedama kruntvärviga. Pealisvärvi kantakse seinale 2-3 kihti, mis tagab ühtlase tulemuse.

Küsi pakkumist juba täna!