Plaatimistööd

Vannitubade, aurusaunade, seinte ja põrandate plaatimine

Plaatimistööd on vajalikud niisketes ruumides ning näiteks põrandakütte paigaldamise korral. Plaaditud pind kaitseb seina ja põrandat niiskuskahjude eest ning määrdumise eest. Kõige sagedamini tehakse plaatimistööd vannitoas, aurusaunades ja köögis. Plaatidega on võimalik katta nii seinad kui põrand, kaitstes ruumi maksimaalselt niiskuskahjude eest.

Ettevalmistused plaatimistöödeks

Põranda Plaatimine

Enne plaatimistöödega alustamist on oluline pinna ettevalmistus:

1)    Aluspinna puhastamine ja viimistlemine – Aluspinna juures on kõige olulisem aspekt selle nakkuvus plaatimisseguga. Selleks on vajalik muuta pind karedaks ning veenduda pinna kvaliteedis – ei tohi olla lõtke, pragusid ning parima tulemuse saavutamiseks peaks sein ja põrand olema võimalikult sirged. Puhasta aluspind tolmust.

2)    Niiskustõkkega töötlemine – Kui aluspind on saavutanud soovitud kvaliteedi, tuleb sellele kanda niiskustõke. Tegu on vedelikuga, mis väldib niiskuse teket plaatide all ning hoiab segu paremini seinal.

3)    Plaatimisseguga katmine – Enne plaatimistööd tuleb pind katta plaatimisseguga. Segu viiakse pinnale ühtlase kihina spetsiaalse labida abil.

Seina ja põranda plaatimine

Plaatimisel on kõige olulisem teise rea ladumine, millest plaatimist alustatakse. Esimesele reale paigutatakse juhtlaud ning plaaditakse kõige viimasena. Plaatide ladumisel on oluline jälgida plaatide loodi seadmist. Ühtlased vahed saavutatakse  plastmassist ristide kasutamisega või vuuginööri abil. Otsaplaadid saab parajaks lõigata spetsiaalse tööriistaga, mis töötab sarnaselt klaasinoale.

Kui plaadid on paigaldatud kulub plaatimissegu kuivamisele umbes 24 tundi. Peale seda on aeg plaadivahed vuukida. Vuukimine muudab pinna veekindlaks ning viimistleb välimuse.

Aurusauna plaatimine

Erinevalt vannitoa plaatimisest vajab aurusaun aurutõkke paigaldamist ehk vedelat sünteetilist suspensiooni. Aurutõke moodustab elastse kaitsekihi veeauru mõjude eest. Lisaks kantakse aurutõkkele täiendav niiskustõkke kiht. Lisakaitse on kohustuslik, kuna aurusaunas on palju niiskust, mis võib puuduliku aluspinna ettevalmistusel tekitada suuri kahjusid kogu hoonele.

Plaatimistööd võivad tunduda lihtsa ettevõtmisena, kuid hooletu ja oskamatu tegutsemine tekitab nii majanduslikku lisakulu kui närvikõdi. Plaatimistöödel tehtud vead põhjustavad plaatide seintelt maha kukkumist ja niiskiskahjude tekkimist ruumis, mille hilisem likvideerimine on kulukas. Usalda plaatimistööd professionaalidele, kes tunnevad vajalikku tehnikat ja materjalide omapärasid.  

Küsi pakkumist juba täna!