Ripplae paigaldus

Ripplaed on tavaliselt kasutusel dekoratiivsel eesmärgil, kujundamaks lae aluspinda. Tänapäeval on need juba laialt levinud nii kodustes tingimustes kui ka tööruumides, sest lisaks heale väljanägemisele, summutavad ripplaed hästi ka liigset müra.

Miks kasutada ripplage?

Olenevalt hoonest ning ruumide kasutusest sobib ripplaesüsteem tööruumidesse, auditooriumitesse või stuudiotesse, kuna on väga heaks helisummutajaks. Ripplage saab kasutada ka koos heli neelavate materjalidega, milleks on klaas- või kivivill, hoides heli veelgi paremini kinni.

Lisaks helikindlusele annab ripplagi disainielemendina ruumidesse palju juurde. Valida saab erinevate võimaluste vahel, et muuta laed isikupärasemaks. Samuti saab lisada valgustid ning erinevad juhtmed võib vedada mugavalt lae alt, ilma, et need silma riivaks.

Erinevate ripplaesüsteemide paigaldus

Välja võiks tuua kaks erinevat ripplae tüüpi ning nende paigaldusmeetodid:

Moodullagi – täisplaatide süsteem, mida hakatakse arvestama mõlema seina suhtes tsentrist. Edasi tuleb määrata peakandurite asukohad, seejärel servaliistu kõrgus. Viimase puhul jäetakse madalaima toru või lae alla vähemalt 70 mm ruumi.

Kandurid kinnitatakse riputitele ning peakandurid peavad vähemalt 5 mm ulatuses toetuma servaliistule. Peakandurite avadesse tuleb paigaldada vaheliistud. Valmis karkassile kinnitatakse plaadid nii, et kõik neli külge toetuksil servaliistule.

Alumiiniumist ripplagi – paneelide süsteem. Esimese asjana märgitakse seinale ära ripplae kõrgus ning kinnitatakse ääreliistud. Järgmisena märgitakse riputite asukohad nii, et kõige seinapoolsem riputi ei asu seinast kaugemal kui 20 cm. Riputitele kinnitatakse kandurid, mis peavad olema tasapinnas ning paralleelsed. Laepaneelid kinnitatakse kandurite klambritele.

Ripplaed on head helisummutajad ning on nii kodustes tingimustes kui bürooruumides üheks ruumikujunduselemendiks. Ripplae paigaldus on aga justkui täppistöö, mis nõuab väga head mõõtmistööd ning profesionaalset lähenemist.

Küsi pakkumist juba täna!